Posted by admin on Styczeń - 8 - 2017 | Komentowanie nie jest możliwe

Producenci kosmetyków od zawsze prześcigali się w lansowaniu coraz to nowszych, „cudownych” formuł i wykorzystaniu jeszczeciekawszych i ekscentrycznie brzmiących komponentów. Maraton ten doprowadził tymczasem do sytuacji takiej, że każdego dnia na własną skórę nakładamy mnóstwo chemikaliów. Sporo z nich w ciągu lat dało się poznać jako szkodliwe dla zdrowia. W sprzeciwie wobec tego technologicznego pędu wyłania się coraz tłumniej popularna kosmetyka organiczna.

Czym odznaczają się kosmetyki naturalne?

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej możemy oglądać trend zasadzający się na umieszczaniu w kosmetykach elementów wywodzących się z naturalnego środowiska. Nader często mogą być to półfabrykaty dobrze znane współczesnym seniorom. Drugą młodość przeżywają takie specyfiki, jak wosk pszczeli olej rycynowy i pozostałe roślinne produkty, czy glinki. Jak grzyby po deszczu kształtują się również marki wystawiające na sprzedaż kompletnie naturalne kosmetyki, czyli takie, wewnątrz których składzie nie ma żadnych sztucznych składników.

Jakie rodki naturalne warto zakupić i ze względu na co?

Duża liczba użytkowników raportuje korzystne wyniki i decyduje się totalnie przejść na te nowe rozwiązanie. W jaki sposób rozpocząć, by przekonać się, czy zielone produkty będą tym czymś dla nas? Na pewno warto przetestować naturalne, natłuszczające masło do ciała lub złuszczający scrub do ciała. Wspomniane wyżej przykłady kosmetyków wydają się godne zainteresowania i dziecinnie łatwo jest je zdobyć. Można też zabrać się za ich produkcję samemu. Organiczne masło do wygładzania złożone z masła shea, czy też kakaowego to wyjątkowy kosmetyk, w szczególności na zimowe dni. Złuszczający scrub do ciała to również perfekcyjny wyrób na start. Wykonany własnym sumptem, na przykład z mielonej kawy czy cukru z adnotacją soku aloesowego i oleju arganowego w połączeniu z sokiem z aloesu kosztuje tyle co nic, a działa znakomicie, zapewniając niezwykle urodziwą i delikatną w dotyku skórę.

W imię uzupełnienia

Zaczynając historię z naturalną kosmetyką z łatwością jest wpakować się w jedną z pułapek zastawianych przez producentów. Duża grupa opakowań na sklepowych półkach atakuje oczy frazami w stylu „eko” czy „zielone”, niestety najczęściej mogą być to zabiegi marketingowe. Powinnniśmy koniecznie czytać indeks komponentów kupowanych wyrobów. Pożytecznie jest także przeszkolić się z tematu, przykładowo korzystając z informacji w sieci, poznając to, jakie składniki faktycznie są naturalnego pochodzenia oraz pożyteczne, a które z nich niekoniecznie zdrowe.

Zobacz więcej na
wildbiss.pl

Pozostałe artykuły tematyczne:

Comments are closed.